Dark Forecast - nadchodzi premiera dwunastej, autorskiej płyty Piotra Schmidta.

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)

27 listopada odbędzie się premiera 12' płyty autorskiej trębacza Piotra Schmidta. Krążek nagrany wspólnie z jego kwartetem znanym także z albumów takich jak "Tribute to Tomasz Stańko" czy "Saxesful" tym razem wzbogacony został także o dwóch wybitnych artystów amerykańskich, saksofonistę Waltera Smitha III oraz gitarzystę Matthew Stevensa.

Całość zawiera 11 kompozycji, głównie lidera, a także trzy utwory improwizowane przez kwartet w studio nagraniowym oraz dwie kompozycje Krzysztofa Komedy. 

 
W książeczce dołączonej do płyty znajdują się dwa teksty - jeden tekst autorstwa Tomasza Lacha, drigi wyszedł spod pióra Adama Barucha, któy pisze tak: "Choć większość muzyki jest mocno osadzona w pięknie prowadzonych melodiach, jest tu też wiele miejsca na swobodne improwizacje, tak charakterystyczne dla współczesnego polskiego jazzu. Udowadnia to wirtuozerię kwartetu, poruszającego się w obu idiomach z tą samą gracją i lekkością. Uważny słuchacz doceni niesamowity poziom muzykalności i kreatywności, jaki nam ci doświadczeni muzycy serwują. Ten kwartet to nie tylko trębacz z akompaniamentem: to naturalny organizm wykonawczy, w całości odpowiedzialny za produkt końcowy. Zamknij oczy i wsłuchaj się…"
 
Jest to 52' pozycja w wydawnictwie SJ Records (Swell Jazz Records). Płyta dostępna będzie także przed świętami w dystrybucji cyfrowej. PRzygotwywany jes również winyl, ale na niego fani będą musieli poczekać nieco dłużej, bo lutego 2021.
Tagi: