Dark Forecast - dziś premiera w serwisach streamingowych.

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne
Przyszedł czas na premierę najnowszej płyty Piotra Schmidta w serwisach. Dark Forecast od dziś dostępny będzie online w Spotify, Tidal, Deezer, Amazon, AppleMusic i innych.
 
W razie gdyby ktoś zechciał zapisać album w swoich playlistach to chętnie podzielimy się linkiem. Jest poniżej.
 
Warto także zajrzeć na stronę Facbooka gdzie o godzinie 20.00 odbędzie się także premiera ekskluzywnego wywiadu z PIotrem Schmidtem, któy odbędzie się w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie. W programie: ekskluzywna rozmowa z trębaczem m.in o najnowszym albumie "Dark Forecast", solowa improwizacja na nowym instrumencie, niepublikowany wcześniej klip video, oraz fragmenty koncertu kwartetu Piotra Schmidta z MDK Batory w Chorzowie z festiwalu Jazz i Literatura 2020 promującego najnowszy album. 11 grudnia 0 20:00 na Facebooku z profilu Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu lub Piotr Schmidt Music. 
I już tylko tytułem przypomnienia.
Do nagrania  Dark Forecast, która ukazała się nakładem wydawnictwa SJRecords 27 listopada, Piotr Schmidt zaprosił poza swoim kwartetem (Wojciech Niedziela, Maciej Garbowski, Krzysztof Gradziuk) także dwóch gości z za oceanu - amerykańskiego saksofonistę Waltera Smitha III oraz kanadyjskiego gitarzystę, na co dzień mieszkającego w Nowym Jorku, Matthew Stevensa. Walter Smith III znany jest ze współpracy z takimi artystami jak Ambrose Akinmusire, Terrence Blanchard, Aaron Parks czy Eric Harland, natomiast Matthew Stevensa można na usłyszeć razem z Esperanzą Spalding czy Christianem Scottem. Obaj artyści współtworzą też m.in. projekt "In Common". 
 


 

Tagi: