Czwarta odsłona Jazzu Na Starówce - dziś legendarne Laboratorium

Autor: 
Redakcja

Poznański Tzadik Jazz Festival ruszył, a w Warszawie na rynku Starego Miasta czwarta odsłona tegorocznej edycji Festiwalu Jazz Na Starówce. Dziś, jak zwykle o godzinie 19.00, na festiwalowej scenie wystąpi legendarna polska formacja Laboratorium. O tym co to za grupa zapewne nikomu przypominać nie trzeba.

Od 1972r., kiedy to zajęli pierwsze miejsce na festiwalu Jazz Nad Odrą, zajmuje ważne miejsce na krajowej scenie jazzowej. Przed laty byli prekursorami  muzyki jazz-rockowej, grywali m.in. ze Zbigniewem Seifertem i Czesławem Niemenem. Z czasem stali się jedna z największych gwiazd polskiej sceny i docierali swoją muzyką na sceny od Niemiec po Indie. Spiętrzające się zajęcia solowe członków zespołu sprawiły, że zawiesił on działalność 21 lat temu. Od czasu do czasu jednak choć nie regularnie na nie powracał.

Dziś jest to grupa złożona już nie z młodych lwów, ale ze znanych kompozytorów, cenionych pedagogów i uznanych sidemanów, którzy okazjonalnie spotykają się pod szyldem Laboratorium. Podczas warszawskiego koncertu band zagra w składzie:

Marek Stryszowski - saksofon altowy, wokal
Janusz Grzywacz - instrumenty klawiszowe
Krzysztof Ścierański - gitara basowa
Marek Raduli - gitara
Grzegorz Grzyb - perkusja