Czas wesprzeć Marię Schneider i jej najnowszą płytę

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Słynna band liderka i kompozytorka, laureatka nie tylko nagród w stylu Grammy, ale również beneficjentka znacznie poważniejszych wyróżnień, Maria Schneider ogłosiła start projektu coudfoundingowego swojej najnowszej płyty.

Miłośnicy talentu Amerykanki, których na świecie jest coraz więcej zapewne niecierpliwie zacierają ręce, ale będą musieli jeszcze poczekać cały rok. Premiera płyty zaplanowana została na kwiecień 2020 roku, ale też warto pamiętać, że tak jak bywało to już nie raz nadarzy się okazja żeby wesprzeć swoją pupilkę nie tylko słowem zachęty, ale także w wymiarze finansowym.

Jak zwykle odbędzie się to z pomocą platformy ArtistShare, a tytuł planowanej przez Marie płyty to Data Lords.

„Spoglądając na swoje dotychczasowe nagrania, stąło się dla mnie jasne, że zawsze odbija  sięw nich to, w jaki sposób widzę świat wokół, ale w tych dniach – opowiada Schneider – na moje życie największy wpływ mają dwa bardzo spolaryzowane światy, świat cyfrowy i świat organiczny. I o ile jeden z nich wymaga naszej niesłabnącej uwagi, o tyle drugi zupełnie spokojnie może istnieć bez nas i nie potrzebuje nas do niczego.”

Takie dualistyczne postrzeganie świata będzie odzwierciedlać najnowsza, nie napisana jeszcze w całości muzyka na Data Lords i jako kolejne odzwierciedlenie takiego dualizmu zaplanowana została jako wydawnictwo dwupłytowe.

„Można powiedzieć, że te dwa światy reprezentują representują takie przeciwstawne określenia jak: cyfrowy/analogowy, wirtualny/realny, nieorganiczny/organiczny, albo bardzoej filozoficznie yin/yang, lub zatracenie siebie i siebie odladywanie. Ja jednak, jedyne co wiem to to, że chcę szukać brzmieniowego piękna w każdym z nich, tak jak pragnę poszukiwać własnego sensu w balansie pomiędzy tymi opozycyjnymi światami”.

Maria Schneider zapowiedziała też, że podobnie jak było to w przypadku poprzedniej płyty „The Thompson Fields” nowy album zostanie zaprojektowany przez rysowanika Aarona Horkeya i graficzkę Cheri Dorr, tak więc zapowiada się nie tylko intrygująca muzyka, ale także na najwyższym poziomie edytorskim wydawnictwo poligraficzne

Tagi: