Czarująca Esperanza Spalding

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Kompozytorka, kontrabasistka oraz wokalistka. Łatwo rozpoznać w tym opisie czarującą Esperanzę Spalding. Dobrze przypomnieć sobie o niej właśnie teraz – kiedy ruszył jej nowy projekt: 12 Little Spells. Płyta o tym samym tytule, zawierająca 12 utworów, ukazała się 19 października na paltformach streamingowych.

Pierwsza zapowiedź nowego projektu pojawiła się w rok po wydaniu skomponowanego w 77 godzin Exposure. Na 12 Little Spells Spalding eksploruje tematykę cielesności i energii człowieka. Każde z nagrań, odonszące się do konkretnego, przywołanego w tytule zaklęcia, uzupełnia krótki filmik. Obrazy stworzone na potrzeby 12 Little Spells, powstały za sprawą artystów związanych ze sztukami wizualnymi i teatrem. Co ciekawe, każdy z nich tworzył obraz jedynie na podstawie treści zaklęcia, bez możliwości wysłuchania kompozycji.

Ponadto, 12 zaklęciom towarzyszy 12 spektakli zapowiedzianych przez kompozytorkę. Każdy z nich skupia się na jednym zaklęciu i jest “eksplozią muzyki i słów, koloru i ruchu”, jak twierdzi sama autorka.

Tagi: