Cykl Polish Improart na 14. Krakowska Jesień Jazzowa: Oleszak / Jacobson / Jørgensen

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

11 listopada, w ramach przeglądu najbardziej twórczych przedstawicieli polskiej sceny muzyki improwizowanej serię koncertów Polish Improart w listopadzie otworzy występ tria Oleszak / Jacobson / Jørgensen – w rolach głównych: fortepian, kontrabas i perkusja.

Witold Oleszak gra na fortepianie i fortepianie preparowanym, instrumentach własnej konstrukcji, ale też na tych zepsutych, niechcianych i nieoczywistych. Od roku 2003 rozwija autorską metodę twórczą o nazwie „Muzyka Prefabrykowana” (Pre-Fab Music System).

Tomo Jacobson to urodzony w Polsce kontrabasista rezydujący Kopenhadze. Jest członkiem zespołów Moonbow, Mount Meander, Il Sogno i Free Spiritual. Jest również aktywnym kuratorem i organizatorem życia muzycznego w Kopenhadze oraz założycielem corocznego Freedom Music Festival, festiwalu skupiającego środowiska improwizatorów.

Najbardziej doświadczony z całej trójki perkusista i kompozytor Peter Ole Jørgensen jest aktywny na scenie jazzowej i improwizacyjnej od lat 70. Był członkiem Global Guaranty Orchestra, Cockpit Music oraz Dane T.S. Hawk And His Great Mongo Dilmuns. Do grona jego współpracowników można zaliczyć takich artystów jak Peter Brötzmann (The Wild Mans Band) i Mats Gustafsson (Torden Kvartetten). Jest autorem muzyki do filmów i spektakli. Prowadzi również wytwórnię Ninth World Music.

CO? – 14. Krakowska Jesień Jazzowa: Oleszak / Jacobson / Jørgensen
KTO? – Witold Oleszak, Tomasz Jacobson, Peter Ole Jørgensen
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 11/11/2019; 20:00
BILETY? – 30 zł/ 40 zł
KARNET? – 100 zł 

Tagi: