contraMUNDO najnowszy projekt Marcina Olesia podczas Crossroads Festival Krakov - Rozstaje 2011

Autor: 
Redakcja

Trwa 13 edycja karkowskiego Crossroads Festival – Rozstaje 2011. Jak zapowiadał jego dyrektor artystyczny Jan Sowiński tym razem festiwal zaplanowany został jako podróż na wschód. Na scenie plenerowej Rozstajów wystąpili już m.in.: Dakha Brakha, Moishe’s Bagel, gruzińsko-polską grupa Zumba oraz Mongolsko-irański zespół Sedaa. Przed nami jeszcze wiele koncertów w tym, jedno z dwóch premierowych zdarzeń tegorocznej edycji festiwalu.

Jutro, 28.07 na scenie  im. St. Wyspiańskiego w  PWST przy ul. Straszewskiego 22 kontrabasista, kompozytor i improwizator Marcin Oleś zaprezentuje projekt contraMUNDO - najnowszą i całkowicie odmienną od dotychczasowych muzycznych propozycji. Idea zespołu oparta została na wiodącej roli kontrabasu |contra|, ukazaniu jego możliwości brzmieniowych i melodycznych, oraz przyznaniu mu pierwszoplanowej roli w muzyce w kontekście brzmień z odmiennych kultur muzycznych |mundo|. Bliskowschodni koloryt, jazzowa ekspresja i podejście do muzycznego materiału splotą się w kompozycje, przeniknięte arabskimi modusami, jazzową improwizacją i klasycznych ujęciem formy.
contraMUndo to projekt międzynarodowy obok Marcina Olesia – kontrabas, Bartłomieja „Brata” Olesia – perkusja wystąpią także Sameer Makhoul – oud i Manuel Hermia - bansuri/bandoneon.

Tagi: