Code Girl – dziewczęcy kodeks Mary Halvorson

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Mary Halvorson znamy lubimy i podziwiamy. Bywa u nas regularnie i mamy nadziję, że przyjedzie też z materiałem ze swojej najnowszej płyty. „Code Girl” taki tytuł nosi zapowiadany na marzec album.

O ile jednak do tej pory znaliśmy Mary jako znakomitą gitarzystkę, nie mniej świetną kompozytorkę o tyle teraz objawi nam się także w roli autorki testów. „Code Girl” będzie pierwszą w jej karierze płytą nagraną z wokalistką. New York Times pisząc o nowym zespole Halvorson stwirdził, że to nagi eksperyment w formie piosenek.

Głosu całości użycza Amirtha Kidambi wokalistka, znana choćby ze współpracy z Dariusem Jones i słynaca ze swoich zainteresowań tak muzyką kompozytorów w rodzaju Luigiego Nono, jak również Alice Coltrane oraz światem muzyki karnatyckiej. W sekcji rytmicznej usłyszymy znanych współpracowników Halvorson, Thomasa Fujiwarę na perkusji oraz Michaela Formanka na perkusji. Z pewnością zaskoczeniem dla wielu jazzfanów będzie też piąty członek nowego bandu gitarzystki, znakomity trębacz Ambrose Akinmusire.

Album ukazę się, podobnie jak spora cześć poprzednich, nakładem nowojorskiej oficyny wydawniczej Firehouse 12.

Tagi: