Co za wieczór! Od tego właśnie jest radio! Posłuchaj Tillery i Bonebridge!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
John Rogers, johnrogersnyc.com

Co wydarzy się gdy improwizujący wiolonczelista postanowi wziąć na warsztat muzykę amerykańskiego południa? Albo co będzie gdy trzy najbardziej oryginalne wokalistki młodego pokolenia postanowią założyć trio? Czy można dowiedzieć się tego w jeden wieczór? Tak! Jeśli wstąpi się do nowojorskiego klubu 92 Y Tribeca, albo zasiądzie przy komputerowym radioodbiorniku. Nagranie koncertu tria Tillery (Gretchen Parlato, Rebecca Martin i Becca Stevens) oraz Bonebridge Erica Friedlandera dostępna jest dla fanów na całym świecie za pośrednictwem internetowego serwisu npr.music

Tillery, zwane też Girls Go Mild, to trzy przyjaciółki, które, tak się złożyło, nie dość, że znakomicie śpiewają, to jeszcze piszą świetne teksty i muzykę, tworząc jakość pomiędzy jazzem, folkiem, r&b. Podczas koncertu dużo opowiadają o historii powstawania kolejnych utworów. Piękny, delikatny, ale ze wszechmiar ciekawy to wieczór w towarzystwie TIllery!

Bonebridge to nowy kwartet wiolonczelisty Erica Friedlandera, współtwórcy m.in. Masada String Trio. Inspiracją repertuarową był dla niego blues i rock południa USA - brzmień, wśród których Friedlander dorastał. Bonebridge współtworzą Doug Wamble, grający na slide guitar, Trevor Dunn na basie i Mike Sarin za perkusją. 

 

Koncert miał miejsce we wtorek, 27 września o godzinie 20:00 lokalnego czasu, w ramach cyklu The Checkout: Live form 92Y Tribeca. Wkrótce dostępna będzie także jego wersja video. 

Koncertu można posłuchać tutaj: http://www.npr.org/blogs/ablogsupreme/2011/09/23/140758375/erik-friedlanders-bonebridge-tillery-live-from-92y-tribeca

Tak właśnie powinny działać media publiczne!!!

Tagi: