Christian Scott szykuje nową płytę!

Autor: 
Redakcja

Bardzo w Polsce lubiany trębacz młodego pokolenia Christian Scott, znany też jako Christian Christian aTunde Adjuah - nagrywa nową płytę w murach swojej macierzystej uczelni - Berklee.

Nie jest to jednak tylko powrót, ale i nowe otwarcie. Scott jako pierwszy nagrywa w zupełnie nowym studiu stworzonym z ramach Akademii. Podczas sesji nagraniowej towarzyszą mu uczniowie Berklee, którzy od dawna zasilają jego znakomity zespół: pianista Lawrence Fields i perkusista Joe Dyson.

Nie został jeszcze ujawniony kompletny skład nowego płytowego projektu, ale pewną podpowiedzią może być rezydencja, jaką trębacz odbył na przełomie stycznia i lutego w nowojorskim klubie Blue Note. Skład był to bowiem imponujący:

Christian Scott - trąbka
Warren Wolf - wibrafon
Elena Pinderhughes - flet
Braxton Cook - saksofon altowy
Lawrence Fields - fortepian
Kris Funn - bas
Corey Fonville - perkusja
Joe Dyson - perkusja
gość specjalny - Isadora (prywatnie żona Christiana) - śpiew.

 

Christian Scott to urodzony w Nowym Orleanie trębacz młodego pokolenia (ur. 1983), który na swym koncie ma już 10 autorskich albumów - w tym nominowany do Grammy „Rewind That” oraz doskonale przyjęte tak przez publiczność jak i krytykę „Christian aTunde Adjuah” czy „Yesterday You Said Tomorrow”. W Polsce Scott występował m.in. u boku Marcusa Millera w ramach trasy „Tutu Revisited” oraz z własnym zespołem m.in. na festiwalu Jazz Jantar.
 

Tagi: