Chleb nasz powszedni - Trio Tapestry wydało swoją trzecią płytę.

Autor: 
mat. wydawcy
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne
Od poczaku maja jest na rynklu nowa płyta tria Tapestry, zespołu niemal 100 procentowo gwiazdorskiego, o którym napisano już tyle samo  słów słodkich, co od słodyczy dalekich.  Wystarczy więc oddać głos wydawcy i przyjąć do wiadomości, że band jest aktywny i zadowmoił się na rynku. Zatem wydawca opowiada o nim tak:
 
Trzeci album Trio Tapestry Joe Lovano to kontynuacja rozszerzania przestrzennego i lirycznego podejścia grupy, z głębokim słuchaniem i intensywnym skupieniem. Our Daily Bread jest napędzany przez ducha rytmu, który projektuje tajemniczy świat muzyki, który jest przed nami", mówi mistrz saksofonu Lovano w swoim linerze i te elegancko płynne utwory i swobodnie płynące ballady rzeczywiście czują się jak pieśni duszy. 
 
"Intensywność nie wynika z dzikości, ale z głębi uczuć" - napisał o debiucie grupy BBC Music Magazine. " Tematy i harmonie Lovano dają bogaty potencjał, który trio pięknie realizuje, eksplorując teksturę i nastrój równie owocnie, jak rozwija melodię i harmonię." Marilyn Crispell jest optymalną pianistką dla tej muzyki, orkiestrując ją w miarę rozwoju z wrażliwością dostrojoną zarówno do współczesnej muzyki kameralnej jak i świata improwizacji. Perkusista Carmen Castaldi, związany z Lovano od lat młodzieńczych, ubarwia muzykę swoim własnym poetyckim dotykiem na cymbałach i, podobnie jak sam Joe, wydobywa kwitnące rezonanse z gongów. W połowie programu Lovano wykonuje bluesowe "One for Charlie" jako solowy tenorowy hołd dla Charliego Hadena, inwestując każdą nutę w znaczenie, tak jak kiedyś robił to dedykant melodii. Our Daily Bread został nagrany w Auditorio Stelio Molo w Lugano w maju 2022 roku i wyprodukowany przez Manfreda Eichera.
 
A teraz bardzo prosimy zróbcie z tą wiedzą co tylko chcecie.