Chick Corea i Nigela Kennedy na X. Ethno Jazz Festivalu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Ethno Jazz Festival obchodzi swoje X-lecie. Z tej okacji 11-go czerwca, we wrocławskiej hali Orbita, wystąpi Nigela Kennedy z projektem Komeda &  My World. 22 czerwca, na jedynym koncercie w Polsce, wystąpi legendarna grupa Chick Corea Elektric Band.

Komeda to najnowszy projekt Nigela Kennedy'ego.  W skład zespołu wchodzą oprócz lidera: Paweł Tomaszewski, Tomek Kupiec i Adam Czerwiński. W programie znajduje się kilka opracować utworów naszego kompozytora. „Moja Ballada”, „Crazy Lady” czy „Ballad for Berndt” to tylko niektóre z propozycji. Kennedy uchwycił ducha muzyki Komedy i potwierdził tym jak bardzo jest związany z naszym krajem również emocjonalnie. Skład instrumentalny powoduje że muzyka Krzysztofa Komedy brzmi świeżo i nowocześnie.

Kierowany przez jednego z najwybitniejszych muzyków jazzowych wszech czasów, Chick Corea Elektric Band zagra w klasycznym składzie: Chick Corea, Eric Marienthal, John Patitucci, Frank Gambale oraz Dave Weckl.

Chick Corea od dekad rywalizuje z Keithem Jarretem i Herbiem Hancockiem o tytuł najlepszego jazzowego pianisty XX i XXI wieku. Był jednym z liderów rewolucji, która skierowała jazz w stronę nowoczesności i otworzyła go na elektryczne brzmienia. Brał udział w nagrywaniu przełomowych dla fusion albumów Milesa Davisa („In a Silent Way", „Bitches Brew", „Live-Evil" i „On The Corner") i założył jedną z najważniejszych grup fusion w historii - Return to Forever.

 

 

Tagi: