Chiasm – nowa płyta Evana Parkera i Kinetics

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Evan Parker wiadomo ikona muzyki improwizowanej, Jacob Anderskov też już trochę wiadomo pochodzący z Danii, jeden z najciekawszych muzyków europejskiego młodego pokolenia.

Czy było tylko kwestią czasu kiedy obydwaj dżentelmeni zaczną współpracę? Trudno powiedzieć, podobnie zresztą jak nie łatwo jest ustalić czy pomysł bliższej kolaboracji wyszedł od legendarnego Brytyjczyka czy od wschodzącej gwiazdy sceny duńskiej. Dość że od połowy maja możemy cieszyć się płytą nagraną przez Parkera i prowadzonego przez Anderskova tria Kinetics, w więc bandu, w którym w sekcji rytmicznej zasiadają również już trochę znany polskiej publiczności Adam Pultz Melbye na kontrabasie oraz perkusista Anders Vestergaard.

Album zatytułowany jest Chiasm a pomieszczone w nim nagrania pochodzą zarówno z zarejestrowanego w legendarnym klubie Vortex koncertu, jak również ze studia nagraniowego w Kopenhadze. Całość zamyka się w czterech utworach wyimprowizowanych przez kwartet i wydana została w portugalskim Clean Feed.

 

Tagi: