Charnett Moffett - Bright New Day już w sklepach

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Do sklepów płytowych właśnie trafił najnowszy album Charnetta Moffetta. Kim jest Charnett wiadomo jazzfanom doskonale. Syn legendy perkusyjnej Charlesa, sideman Ornette’a Coleman, wirtuoz kontrabasu i jeden z najznakomitszych basistów jazzowego świata, który z równym powodzeniem sięga po kontrabas co gitarę basową, jak również estetykę jazzu akustycznego i elektrycznego.

Jego najnowszy album zatytułowany jest Bright New Day i właśnie estetyce jazzrockowego fusion jest poświęcony. Artysta powstanowił oddać hołd Jaco Pastoriusowi, wspomnianemu Ornettowi Colemanowi oraz elektrycznym czasom w karierze Milesa Davisa. Na potrzeby sesji muzyk zdecydował zagrać wyłącznie na bezprogowej gitarze basowej i zaprosić do współpracy wschodzącą gwiazdę amerykańskiej wiolinistyki Scotta Tixiera, znanego ze współpracy ze Scottem Jilem Heronem, klawiszowca Briana Jacksona, perkusistę Marka Whitfielda Juniora oraz gitarzystę elektrycznego Jana Herzena, który tak na marginesie jest również fundatorem i szefem Motema Records.

Zgadniecie kto wydał najnowsze dzieło Charnette’a Moffetta? Oczywiście Motema Records. Płyta dostepna w wersji cyfrowej i na płcie CD od 21 czerwca.

Tagi: