Cat's Dream - zbliża się premiera najnowszej płyty Rafała Sarneckiego

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Pisaliśmy na łamach Jazzarium o tym, że Rafał Sarnecki pojechał podpijać Azję. Informujemy na bieżąco o jego artystyczneych działaniach. Teraz przyszedł czas zapoweidizeć jego najnowsząpłytę, która już nieco pond tydzień trafi do sklepów na całym świecie, a na strony Jazzarium także do przedpremierowego przesłuchania. "Cats Dream" ma swoją oficjalną premierę 3 października, a od środy 24 września będzie można jej słuchać, aż do chwili premiery, bez żadnych ograniczeń.

Album zostanie wydany przez prestiżową nowojorską wytwórnię Brooklyn Jazz Underground Records. W jej nagraniu wzięli udział czołowi muzycy noworskiej sceny jazzowej: Lucas Pino, Glenn Zaleski, Rick Rosato, Colin Stranahan oraz polska wokalistka Bogna Kicińska. Mix płyty został wykonany w Nowym Jorku w Bass Hit Recording przez światowej sławy inżyniera dźwięku Dave Darlington'a. Dave jest znany z mixów takich płyt jak "If on a Winter's Night..." Sting'a, "Alegria" Wayne Shorter'a (za którą otrzymał nagrodę Grammy)  czy "Gershwin's World" Herbie Hancock'a..

Czego zatem możemy się spodziewać? Jak wpsomina wydawca muzka Rafała Sarneckiego to rezulatat inspiracji polskimi tradycyjnymi pieśniami, jak róznież muzyką amerykańską, tą którą żyjąc w USA słyszymy w radiu w filmach. Sam autor natomiast twierdzi, że wielu Amerykanów uważa jego utwory za bardzo europejskie, tymczasem w Polsce i reszcie Europy wręcz przeciwnie wszyscy wskazują bardzo silny wpływy muzyki zza Oceanu. Jak więc jest z muzyką Rafała. Za całkiem niedługo wszystko będzie jasne, nawet dla tych, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w ten album poprzez iTunes.