Candelaria Saenz Valient & Marcin Masecki w PROMIE Kultury

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

27-go  września, w warszawskim PROMIE Kultury Saska Kępa, z programem „Candi  i  Marcin  -  polskie kowery”, wystąpią Candelaria Saenz Valient i Marcin Masecki.

Candelaria Saenz Valiente jest obdarzoną niezwykłym głosem i performatorskim zacięciem wokalistką, intrygującą kompozytorką i autorką tekstów.
Żywiołowa frontmenka kultowego zespołu Paristetris i liderka autorskiego projektu „Pictorial Candi”. Jej artystyczny świat ma wiele twarzy. W rodzinnym Buenos Aires wydała dwie powieści, dla poznańskiego Festiwalu Malta wyreżyserowała instalację teatralną Luxus Reinstaldt, a na świnoujskiej Famie komponowała dla festiwalowego chóru.
Macin Masecki, nagrodzony w 2013 roku Paszportem Polityki wybitny pianista i kompozytor o nieokiełznanej wyobraźni. Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej oraz nieoczywistych, zaskakująco oryginalnych interpretacji klasyki. Z równą siłą potrafi zaczarować słuchacza sonatami Beethovena, jak i ragtimami z początku XX wieku. Niezwykle aktywny jako muzyk i dyrygent na wielu różnych scenach od klasycznej poprzez jazzową do eksperymentalnej, a nawet punkowej. Aktualnie jest kuratorem spektakularnego festiwalu „Transkrypcje”.
Candi i Marcin, prywatnie małżeństwo, w zasadzie nie występują w duecie. Ich koncert na „Scenie OFF” będzie zatem bardzo rzadką okazją do intymnego wręcz spotkania z tą nietuzinkową parą artystów.
Zagrają specjalnie przygotowany projekt „Candi i Marcin – polskie kowery” złożony z najciekawszych piosenek polskich zespołów sceny niezależnej.

CO? - Candi i Marcin – polskie kowery
KTO? - Candelaria Saenz Valient, Marcin Masecki
GDZIE? - Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa
KIEDY? - 27/09/2016, 19:00
BILETY? - 20 zł

Tagi: