Brad Mehldau Trio gra o tym jak Seymour czyta Konstytucję

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze nacieszyć solową płytą wielkiego Brada Mehldaua inspirowaną muzyką wielkiego Jana Sebastiana Bacha, a tymczasem w świat poszła informacja o planowanym wydaniu nowego krążka w trio.

Czym w świecie jazzu jest Mehldau’owskie trio wie każdy jak również wie i to, że w jego skład wchodzą jeden z najświetniejszych dziś kontrabasistów na amerykańskim rynku Larry Grenadier i nie mniej wyśmienity perkusista Jeff Ballard. Teraz pora zanotować w kalendarzyku, że 18 maja tego roku światło dzienne zobaczy album tria zatytułowany „Seymour Reads the Constitution!”

Jak to zwykle na płytach pianisty bywa album skomponowany został zarówno z utworów własnych, jak i temató2) napisanych przez innych, nie tylko jazzowych twórców. I tak na trackliście odnajdziemy ze jednej strony  piosenki poowe Bairna Wilsona z Beach Boys czy Paula McCartneya, z drugiej kompozycję ELmo Hope’a czy Fredericka Lowe’a oraz na finał słynny standard pióra Sama Riversa – Beatrice.

„Seymour Reads the Constitution!” to siódma triowa płyta Brada Mehldaua wydana w Nonesuch Records, z którą artysta pracuje od 2004 roku czyli od chwili wydania solowego albumu „Live In Tokyo”. Niewykluczone też, że podobnie jak poprzedni album, „Blues And Ballads”, tak i ten zdobędzie serca zarówno fanów jak i krytyków. Ostatecznie jak pisał krytyk z Financial Times „Brad Mehldau to geniusz”.
 

Tagi: