Bracia Wójcińscy i Krzysztof Szmańda razem - z dumą prezentujemy Delusions, nową płytę Fundacji SŁUCHAJ

Autor: 
redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Druga w tym roku, i szósta płyta w serii wydawniczej Fundacji Słuchaj. Z dumą prezentujemy i zapraszamy do słuchania albumu "Delusions" kwartetu braci Wójcińskich Ksawerego,Szymona, Maurycego i Krzysztofa Szmańdy. 

A jak muzycy piszą o tej wyjątkowej sesji? 

"Powstanie płyty Delusions to był właściwie wynik przypadku, o ile oczywiście zechcemy wierzyć, że przypadek może mieć sprawcze właściwości i zdolny jest kierować naszymi losami. A może wcale nie był to przypadek? Może była to raczej konsekwencja braterskich rozmów, z dala od instrumentów, w zaciszu domów i gorących wymian zdań o muzyce?

Być może tak musiało być, że po latach niezależnej działalności, osobnie podejmowanych dróg, zapadła w końcu decyzja by muzyczne drogi zeszły się na nowo.

I tak zaczął się zupełnie nowy rozdział w naszych artystycznych karierach i nie będzie przesady w stwierdzeniu, że jego kluczowym elementem stało się zaproszenie do współpracy Krzysztofa Szmańdy. Dopełnieni jego talentem staliśmy się nowym zespołem, który od dziś chcemy nazywać Wójciński/ Szmańda Q-tet.

Kiedy po raz pierwszy zasiadaliśmy w nagraniowym studiu, we czterech, nasza intencja była prosta i skromna. Chcieliśmy tylko pamiątki z naszego pierwszego muzycznego tete a tete, jakiekolwiek by ono nie było. Nikt z nas wówczas nawet przez chwilę nie pomyślał, że już wkrótce nagranie to stanie się naszą debiutancką płytą. Czy więc zawierzymy przypadkowi czy zaufamy przeznaczeniu albo nieubłaganej, a często wręcz nie dającej się od razu dostrzec wyższej konsekwencji zdarzeń? Czasem po prostu zdarza się i tak, że kiedy ludzie spotykają się po raz pierwszy by wspólnie muzykować, powstaje coś więcej niż nawet bardzo kunsztowny układ dźwięków. Bywa, że spoza nut wyłaniać się zaczyna magia wspólnego odkrywania muzyki na nowo, a zwykłe spotkanie staje się czymś, czego zwyczajnie nie sposób opowiedzieć, ponieważ zdarza się tylko raz. Wierzymy, że ten moment nam się zdarzył i pragniemy się nim teraz z Wami podzielić."

 

Tagi: