Bracia Oleś i goście w Pasażu Kultury

Autor: 
Redakcja

W dniach 3-5 sierpnia w poznańskim Pasażu Kultury zagości muzyka Theloniousa Monka, sefardyjska muzyka Żydów greckich oraz kompozycje Krzysztofa Komedy, a wszystko to za sprawą braci Bartłomieja i Marcina Oleś oraz zaproszonych gości.

3 sierpnia Bartłomiej Brat Oleś, Maciej Grzywacz i Marcin Oleś zaprezentują kompozycje Theloniousa Monka

Kolejnego dnia Oleś Duo i Jorgos Skolias wystąpią z projektem Sefardix  - to klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień

5 sierpnia Bracia Oleś i Christopher Dell, czyli Ahead Trio zaprezentują muzykę Krzysztofa Komedy. Trio tworzy muzykę na granicy stylistyk, bazującą zarówno na tradycji jazzu, jak i zdobyczach muzyki współczesnej, traktując obie te formy jako punkt wyjścia do oryginalnej, autorskiej muzyki

Maciej Grzywacz gitarzysta, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Współpracuje z zespołami, pracuje jako muzyk sesyjny, brał również udział w nagraniach muzyki filmowej i teatralnej.

Jorgos Skolias jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w bluesie, jazzie, rocku oraz w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii.

Christopher Dell jest jednym z najbardziej kreatywnych improwizatorów na niemieckiej scenie muzycznej. Absolwent prestiżowych uczelni w Rotterdamie, Berklee i Kaiserslautern, laureat nagrody Gary Burtona, Deutche Schallplattenpreis i wielu innych. Wibrafonista jazzowy i kompozytor muzyki współczesnej.

Bracia – Marcin Oleś kontrabasista i Bartłomiej Brat Oleś perkusista – od ponad dziesięciu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung. Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Davida Murraya, Roba Browna, Chrisa Speeda, Erika Friedlandera, Theo Jörgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego i wielu innych. Tworzą formację OleśDUO odnajdując wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniają, że kontrabas i perkusja wystarcza by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii i niespotykanych brzmień.

Pasaż Kultury, Poznań

3.08, godz. 20.00 – Muzyka Theloniousa Monka, Bracia Oleś + Maciej Grzywacz – gitara

4.08, godz. 20:00 – Muzyka Sefardyjska Żydów Greckich, Oleś Duo + Jorgos Skolias – wokal

5.08, godz. 20:00 – Muzyka Krzysztofa Komedy, Bracia Oleś + Christopher Dell – wibrafon