Bowie śpiewa z Marią Schneider!

Autor: 
Redakcja

Choć to przecież nie pierwszy flirt brytyjskiego wokalisty - w przeszłości Bowie śpiewał „This is not America” do muzyki Pata Metheny - to jednak spotkanie z Marią Schneider to już nie przelewki! Utwór “Sue (or In A Season of Crime)” będzie singlem promującym nowy album Bowiego - „Nothing Has Changed” - który do sklepów trafi 14 listopada. Płyta zawierać będzie archiwalne nagrania wokalisty a utwór z Marią Schneider - z udziałem m.in. saksofonisty Donny’ego McCaslina i puzonisty Ryana Kebrle - będzie jedynym nowym nagraniem w kompilacji. 

Nagranie zostanie odtworzone po raz pierwszy w najbliższą niedzielę, 12 października, w audycji Guy’a Garvey’a na falach BBC Radio 6. 

Maria Schneider jest jedną z najbardziej cenionych artystek we współczesnym jazzie. Wielokrotnie nagradzana Grammy kompozytorka i dyrygentka, od wielu lat dominuje wszelkie jazzowe rankingi w kategorii najlepszy aranżer, kompozytor a jej zespół - Maria Schneider Orchestra - najlepszy duży zespół jazzowy. Od 2004 roku Schneider wydaje swoje płyty za pośrednictwem ArtistShare - jednej z pierwszych jazzowych platform crowdfundingowych. Jej ostatni album "Winter Morning Walks" nagrany wspólnie z Dawn Upshaw zyskał sobie trzy statuetki Grammy - dla Schneider za najlepszą współczesną kompozycję klasyczną, dla Upshaw - dla najlepszej wokalistki - oraz dla producenta albumu Davida Frosta. 

W listopadzie fani Davida Bowiego, obok nowej płyty będą mogli obejrzeć film "David Bowie Is..." - który powstał jako część wystawy pod tym samym tytułem, która do londyńskiego Victoria & Albert Museum przyciągnęła entuzjastów Bowiego z całego świata.