Bosque de niebla - nowa płyta tria Lucia Martinez / Agusti Fernandez / Barry Guy

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)

Pora na zapowiedź nowej płyty w katalogu FSRecords. Trio, które jeszcze nigdy wcześniej nie wystapiło na żadnej płycie. Agusti Fernandez - fortepian, Barry Guy - kontrabas i młoda piekielnie zdolna katalońska perkusistka i kompozytorka Lucia Martinez nagrali dwupłytowy, studyjny album Bosque de niebla.

Marzyłam o tym, żeby zagrać z tymi dwoma muzykami. Z Agusti Fernandezem taką okazję już miałam w niedawnej przeszłości (album Desalambrado). Barry'ego Guya znałam tylko z nagrań i ku moej radości z koncertów. - wyznała Lucia Martinez. 

"Bosque de niebla" to Las mgieł, który nie istnieje w rzeczywistości, ale w wyobraźni i muzyce improwizowanej, która jest bodaj najdoskonalszą jej powierniczką, istnieć może bez najmniejszych przeszkód - dodaje Lucia. To miejsce spotkań niemożliwych, pełne szeptów, tajemnic, niedopowiedzeń, duchów uzdrawiających, mchów, i paproci, orchidei, czarownic i ciszy. 

 

To także głos czym może stać się w czasach współczesnych klasyczne fortepianowe trio, z całą swoją przebogatą historią, kiedy tworzą je artyści oddani muzyce jak mało kto. Tych troje mogło spotkać się w okolicznościach bardzo sprzyjających kreacji artystycznej. 11 czerwca 2019 roku Barcelona Grec Festival zaprosił Agustiego Fernandez do zebrania ośmioosobowego zespołu i zagrania wieńczącego festiwal koncertu. W składzie znaleźli się także Lucia Martinez i Barry Guy. Dwa dni przed koncertem jako trio weszli do nagraniowego studia Rosazul Estudi i zarejestrowali nieco ponad półtorej godziny w pełeni improwizowanej muzyki pod okiem jednego z najświetniejszych mistrzów sztuki nagraniowej Ferrana Cognangli. Dzisiaj całą powstałą wówczas muzyką możemy cieszyć się na płycie "Bosque de niebla".

Data premiery 15 marca nie jest przypadkowa. Dzisiaj są urodziny Lucii Martinez, której życzymy wszystkiego co najlepsze. I wraz z solenizantką zaprszamy na magiczną podróż po jednym z najbardziej fascynujących lasów świata.  

Tagi: