Bogactwo brzmień na najnowszym albumie tria Macieja Fortuny

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

„At Home” to tytuł najnowszego, trzeciego już albumu tria Macieja Fortuny, nagranego w składzie: Piotr Lemańczyk – kontrabas i Krzysztof Gradziuk – perkusja oraz z gościnnym udziałem wokalistki Marty Podulki. Premiera albumu odbędzie się 28. czerwca pod szyldem Fortuna Music.

Nowy album tria jest wydawnictwem bardzo osobistym, powstałym w przydomowym studiu nagrań w grudniu 2012. To dla członków zespołu owoc wielomiesięcznej pracy na scenie, podsumowanie burzliwego minionego roku, w czasie którego zagrali razem 89 koncertów. Nowe kompozycje przeplatają się tu z otwartymi formami. Płyta jest pierwszą, na której w pełni zarysowuje się indywidualny język muzyczny Macieja Fortuny. Efekt końcowy wydawnictwa nie miałby jednak swojego wyjątkowego kształtu, gdyby nie równorzędny wkład każdego z członków Trio. Nowe nagranie stanowi pomost między dotychczasowymi dokonaniami składu, a przygotowywanym od kilku miesięcy nowym programem zespołu.

Muzyka Tria Macieja Fortuny to przede wszystkim ogrom niczym nieposkromionej energii, wyzwolonej siły i radości współtworzenia. W każdej nucie słychać świetny warsztat muzyków oraz ich doskonałe wzajemne rozumienie siebie. W ich muzyce można odnaleźć wszystko to, co decyduje o wyjątkowości i mocy jazzu. Kompozycje, które w większości stworzył Maciej Fortuna, to zapadające w pamięć linie melodyczne, przy czym są one na tyle przestrzenne, że pozostawiają miejsce na rozbudowane improwizacje. To dzięki temu każdy koncert w wykonaniu zespołu jest unikatowy i niepowtarzalny. To muzyka wolności, oscylująca wokół rozmaitych stylistyk, dla których punktem wyjściowym i końcowym jest jazz. Dialog, który Fortuna, Lemańczyk i Gradziuk prowadzą ze sobą na scenie, przenosi słuchacza w świat zmysłowego odrealnienia, w podróż tam i z powrotem, pozostawiając go bogatszym o nowe doznania.

For Alice - Maciej Fortuna

Travel To Anhram - Maciej Fortuna

No Man's Land - Maciej Fortuna

Rivendell - Maciej Fortuna

Night - Maciej Fortuna

Prelude - Maciej Fortuna

Story in 4 Parts: I - Maciej Fortuna Trio

Story in 4 Parts: II - Maciej Fortuna Trio

Story in 4 Parts: III - Maciej Fortuna Trio

Story in 4 Parts: IV - Maciej Fortuna Trio

For Alice - Maciej Fortuna