The Big Picture - David Krakauer idzie do kina!

Autor: 
Redakcja

Płyta oraz multimedialne widowisko związane z muzyką żydowską i kinem kryje się pod tytułem The Big Picture, nowym przedsięwzięciem Davida Krakauera, na którego realizację nowojorski wirtuoz klarnetu zbiera środki za pośrednictwem portalu pledgemusic.com.

Przez ostatnie 25 lat poszukiwałem relacji między tożsamością jej wyrażaniem poprzez muzykę. W moim nowym projekcie chcę zgłębić związki pomiędzy muzyką i filmem, a zwłaszcza uczucie wspólnoty doświadczenia jakie towarzyszy nam podszas seansu kinowego . W pewnym sensie The Big Picture jest wspólnym mianownikiem dla tego, czym zajmowałem się w muzyce przez całą swoją karierę - mówi David Krakauer.

Na płycie znajdą się utwory z klasycznych filmów na różny sposób podejmujące tematykę żydowską - od „Kabaretu” Boba Fosse, przez „Wybór Zofii” Alana Pakuli, „Życie jest piękne” Roberto Benigniego, „Pianistę” Romana Polańskiego po kolekcję filmów Woody’ego Allena.

Do realizacjji swego muzycznego zamysłu Krakauer powołał do życia nowy zespół - z Jenny Scheinman na skrzypcach, Robem Burgerem na instrumentach klawiszowych, Adamem Rogersem na gitarze, Gregiem Cohenem na basie oraz Jimem Blackiem na perkusji.

Teraz Krakauer postanowił poprosić swoich fanów o wsparcie wizualnej części projektu. 

Szczegółe informacje na temat The Big Picture znaleźć można tutaj

Tagi: