Bettye Lavette – czas na Dylana

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Bettye Lavette nagrała pierwszą płytę gdy miała 16 lat. Od tamtego czasu stała się legendą, ale nie koniecznie jazzowej sceny. Polem artystycznych działań śpiewaczki była muzyka soulowa i jako taka dopracowała się swojej legendy. Dziś mamy 2018 rok i przeszdł czas na najnowszą płytę artystki.

Tym razem pani Lavette sięgnęła po repertuar Boba Dylana, i jak czytamy w notkach wydawcy, raz jeszcze udowadniła, że jest jedną z najwybitniejszych żyjących artystek świata soulu. „Things Have Changed” , bo taki tytuł nosi płyta, jest ponad to jej pierwszym od 30 lat albumem wydanym przez duża wytwórnię płytową.

Krążek ten jest arcydziełem interpretacji utworów jednego z największych żyjących kompozytorów i autorów piosenek. Producentem płyty jest Steve Jordan, a gościnnie pojawiają się na niej Trombone Shorty oraz Keith Richards, który z rozbrajającą szczerością wyznał „Bettye, wszystko co robisz, porusza moje serce.”

Repertuar na „Things Have Changed” obejmuje ponad pięć dekad twórczości Boba Dylana, od nieśmiertelnego “The Times They Are A-Changin’” z 1964 roku, po “Ain’t Talkin’,” – epickie zwieńczenie albumu Modern Times z 2006 roku.

Nominowana do nagrody Grammy artystka funkcjonuje w show businessie od niemal sześciu dekad. Jej pierwszy singiel “My Man – He's A Lovin' Man” ukazał się, nakładem Atlantic Records, w 1962 roku, kiedy Bettye miała zaledwie 16 lat. Artystka przeżywa drugą młodość od czasu, gdy zdecydowała się na nagrywanie albumów zawierających interpretacje twórczości innych muzyków. W 2008 roku, swoim rozdzierającym serce wykonaniem przeboju Love Reign O’er Me” z repertuaru The Who, LaVette zachwyciła publiczność zgromadzoną w Kennedy Center.

A tu, na wypadek gdyby ktoś chciał nieco przygotować się do recitalu Lavette, pełna lista dylanowskich songów, po jakie sięgnęła Lavette.

1. Things Have Changed

02. It Ain't Me Babe

03. Political World (feat. Keith Richards)

04. Don't Fall Apart On Me Tonight       

05. Seeing The Real You At Last

06. Mama, You Been On My Mind

07. Ain't Talkin'

08. The Times They Are A-Changin'

09. What Was It You Wanted (feat. Trombone Shorty)

10. Emotionally Yours

11. Do Right To Me Baby (Do Unto Others)

12. Going, Going, Gone

Tagi: