Ben Stapp / Joe Morris feat. Stephen Haynes - Mind Creature Sound Dasein - nowa płyta od Fundacji Słuchaj!

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Ben Stapp to dziś jeden z najciekawszych muzyków młodego pokolenia improwizatorów amerykańskich. Jest klasycznie wykształconym tubistą, który studiował pod okiem Tommy’ego Johnsona i Rogera Bobo. W toku kariery grał z takimi gwiazdami jak Steven Bernstein, Nate Wooley, William Parker, Satoshi Takeishi, Tony Malaby, Tyshawn Sorey czy Warren Smith. Teraz wydaje swój autorski album "MInd Creature Sound Dasein" w oficynie wydawniczej Fundacji Słuchaj.

Ma na koncie zwycięstwo w prestiżowym Bob Stewart Tuba Competition, kilka płyt w roli lidera oraz autorstwo opery zatytułowanej „Myrrha’s Red Book”, a także liczne koncerty w tak słynnych zespołach muzyki klasycznej jak Chelsea Symphony.

Jego najnowsza płyta to nagranie studyjne, jakiego dokonał w towarzystwie Joe Morrisa, gitarzysty i kontrabasisty, który dziś jest postrzegany jako jedna z kluczowych postaci nowojorskiej muzyki free improvised i który z równym powodzeniem co w roli aktywnego muzyka koncertowego spełnia się również jako profesor w legendarnej New England Conservatory. Całości dopełnia inna legenda nowojorskiej sceny trębacz, Stephen Haynes - muzyk, który niezbyt często dokumentuje swoje dokonania na płytach CD, ale kiedy już to robi to świat muzyki kreatywnej nie pozostaje wobec tego obojętny.

Tagi: