Be Inspired By Komeda - koncert Barbary Drążkowskiej i Bartosza Smorągiewicza

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Cykl "Zaprzyjaźnij się ze sztuką" w założeniu ma przybliżyć młodym uczestnikom sztukę współczesną. Tegoroczna edycja zatytułowana "Be Inspired by Komeda" organizowana jest z okazji 50-lecia śmierci Krzysztofa Komedy. 25 listopada na koncercie odbędzie się premiera programu muzyki Krzysztofa Komedy zaaranżowanego na Fortepian preparowany, saksofony, klarnet i flet. Wystąpią Barbara Drążkowskai Bartosz Smorągiewicz

Barbara Drazkov Drążkowska jest pianistką znaną z niekonwencjonalnego podejścia do muzyki. Grając w ciemności z noktowizorem [Niewidzialna Pianistka], z fonografami Edisona [Wax Music], czy realizując autorską trasę koncertową na rowerze [Green Pianist] – Barbara tworzy swój rozpoznawalny język artystyczny, który łączy elementy muzyczne z performatywnymi i teatralnymi.

Bartosz Smorągiewicz ukończył saksofon jazzowy w Akademii Muzycznej w Wuerzburgu (Hochschule fuer Musik Wuerzburg) w klasie prof. Leszka Żądło oraz kompozycję jako student prof. Chrisa Beiera. Studiował również w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka Akademii Muzycznej w Poznaniu.

CO? – Be Inspired By Komeda - Barbara Drążkowska & Bartosz Smorągiewicz
KTO? – Barbara Drążkowska, Bartosz Smorągiewicz
GDZIE? – Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
KIEDY? – 25/11/2019; 11:00
 

Tagi: