Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Publiczność Pardon, To Tu tęskniącą za afrykańską muzyką w warszawskim klubie może już szykować się na najbliższą sobotę. 7 marca odbędzie się koncert Bassekou Kouyaté i jego zespołem Ngoni Ba.

Bassekou Kouyaté jest jednym z autentycznych mistrzów ngoni, starożytnej, tradycyjnej lutni popularnej w całej Afryce Zachodniej. Zespół doskonale uzupełnia wokalistka i prywatnie żona Bassekou - Amy Sacko. W ciągu ostatnich lat artyści zachwycali publiczność podczas czołowych festiwali muzycznych na całym świecie (m.in. Glastonbury, Roskilde Festival, Fuji Rock Festival, North Sea Jazz Festival, WOMAD).

Podczas koncertu artyści zaprezentują materiał ze swojego najnowszego albumu Miri, który ukazał się w styczniu 2019 roku nakładem niezależnej wytwórni Outhere Records. Jest to bardzo osobista płyta, której tytuł oznacza sen lub kontemplację. Udamy się wraz z artystami w muzyczną podróż do leżącej nad Nigrem wioski Garana, z której pochodzi lider zespołu. Zderzymy się z dzisiejszym malijskim społeczeństwem, które jest rozdarte w wyniku walk o bogactwa kraju. Przede wszystkim jednak wysłuchamy opowieści o miłości, przyjaźni, rodzinie i prawdziwych wartościach w czasach kryzysu.

CO? – Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba
KTO? – Bassekou Kouyaté, Amy Sacko, Moustapha Kouyate, Mahamadou Tounkara, Moctar Kouyate
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 07/03/2020; 20:30
BILETY? – 69 zł (przedsprzedaż) / 79 zł (w dniu koncertu)

Tagi: