Bartłomiej Oleś & Tomasz Dąbrowski ruszają w trasę z "Chapters"

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Już dziś, 18-go marca w poznańskim Brothers Pub po raz pierwszy usłyszymy na żywo album "Chapters" – autorski projekt perkusisty Bartłomieja Olesia, który zaprosił do współpracy wybitnego trębacza młodego pokolenia Tomasza Dąbrowskiego. Muzyka którą tworzą, pełna jest jazzowej ekspresji, energii, przestrzeni oraz brzmieniowych płaszczyzn. Oficjalna premiera albumu duetu zaplanowana jest na kwiecień 2015 (przedsprzedaż od 17-go marca).

Bartłomiej Oleś - wybitny perkusista, wszechstronny muzyk, kompozytor, producent. Koncertuje i nagrywa z wybitnymi postaciami światowego jazzu jak Kenny Werner, David Murray, Tomasz Stańko, Erik Friedlander, Chris Speed, Matthew Shipp, Rudi Mahall, Theo Jörgensmann, Rob Brown.

W ciągu ostatnich 15 lat nagrał ponad trzydzieści płyt, z których pięć otrzymało status albumu roku. Od wielu lat tworzy rytmiczny dream-team z kontrabasistą - Marcinem Olesiem. Autorski album Shadows nagrany z Kenny Wernerem został najlepszym albumem jazzowym roku 2006 na świecie według Polskiego Radia, natomiast płyta Sefardix nagrana z Jorgosem Skoliasem i Marcinem Olesiem otrzymała w roku 2013 nagrodę Polskiego Radia jako najlepszy Folkowy Fonogram Roku.

Tomasz Dąbrowski gra na trąbce, oraz instrumencie zwanym „balkan horn”. Jego mocne, natychmiast rozpoznawalne brzmienie i ekspresywna gra, są inspirowane free jazzem, berlińską awangardą, oraz folkiem wschodnio-europejskim.

Tomasz jest uważany za jednego z najbardziej oryginalnych trębaczy młodego pokolenia zarówno na polskiej, jak i na europejskiej scenie jazzowej. Mając zaledwie 30 lat, wydał trzy płyty solowe, oraz dziesiątki płyt jako współlider i sideman.

Trasa "Chapters":

18/03 - Brothers Pub, Poznań
20/03 - Blue Monk, Legnica
22/03 - Pardon To Tu, Warszawa
23/03 - Centrum Kultury, Lublin
24/03 - Ale Jazz, Łódź

Tagi: