Barbara Adamek wśród nominowanych do Jazz Journalists Association Awards!

Autor: 
Redakcja

To nasze ulubione nagrody jazzowe! W przeciwieństwie do Amerykańskiej Akademii Fornograficznej, przyznającej Graamy, Stowarzyszenie Krytyków Jazzowych (JJA) jest niezwykle wyczulone na to, co z muzyce improwizowanej dzieje się ważnego tu i teraz. Tym większa to radość, że w gronie nominowanych znalazła się w tym roku Polka - nasza koleżanka: Barbara Adamek. JJA wyróżniło jej fotrografię przedstawiającą Davida Virellesa! A kto z muzyków zyskał w tym roku uznanie dziennikarzy?

Aż cztery nominacje - i to w najważniejszych kategoriach: muzyk roku, płyta roku, trio roku i zespół roku - zdobył Craig Taborn! W kategorii muzyk roku nominowani zostali także: Dave Douglas, Gregory Porter, Matt Wilson, Wadada Leo Smith i Wayne Shorter. Zaskoczeniem nie są nominacje dla tego ostatniego także w kategoriach płyta roku, zespół, tenorzysta, sopranista i kompozytor roku.

Szczególnie interesujące są także wyróżnienia dla wschodzących gwiazd. W tym roku wyróżnieni zostali: wokalistka Cecile McLorin Salvant, trębacz Jonathan Finlayson, wibrafonista Warren Wolf i pianista Matt Mitchell - z niecierpliwością czekamy kiedy ich autorskie projekty będziemy mogli usłyszeć w Polsce.

Dodatkowy polski akcent wśród tegorocznych nominacji to szansa na nagordę dla naszego przyjaciela z Kijowa - Alexieya Karpowicza za zdjęcie Hiromi Uehary wykonane podczas jej koncertu w Warszawie, w ramach festiwalu Jazz na Starówce!

Kompletna lista nominowanych dostępna jest na stronie Jazz Journalists Association
Listę nagrodzonych poznamy 15 kwietnia. 

Tagi: