Bang on a Can All Stars rozdają urodzinowe prezenty!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Pascal Perich Julien Jourdes

Bang on a Can All Stars - fenomenalna grupa zajmująca się muzyką współczesną, zawiązana przez Julię Wolfe, Michaela Gordona i Davida Langa - obchodzi swoje 25 urodziny. Z tej okazji muzycy postanowili swoją najnowszą płytę ofiarować słuchaczom za darmo. Wystarczy wejść na ich stronę, podać swój adres e-mailowy oraz podzielić się dowolnym wrażeniem zwiazanym z zespołem. Po chwili do mailowej skrzynki trafia link umożlwiający pobranie ich dwupłytowego albumu zatytułowanego "Big Beautiful Dark and Scary".

Bang on a Can All Stars w swoim przebogatym dorobku mają między innymi współpracę z Ornettem Colemanem, Brianem Eno (przy słynnym "Music for Airports") czy z Meredith Monk. Na łamach Jazzarium.pl pisaliśmy o nich przy okazji festiwalu Sacrum Profanum, w ramach którego odbyły się ich 2 koncerty - pierwszy poświęcony muzyce Steve'a Reicha, drugi - Michaela Gordona. Tak opisywał je wtedy Kajetan Prochyra:

Podczas obu tych utworów [ „Double Sextet” oraz „2x5”] czuć było na wśród muzyków wielką koncentrację i wysiłek związany chociażby z daleką od trywialności muzyczną strukturą zapisaną w nutach przez Reicha - połączoną jednak z radością wspólnej gry i rozpędzania tej niezwykłej, dźwiękowej maszyny. [...] To zespół kompletny, złożony ze znakomitych indywidualności – prawdziwie godny miana All Stars. Co ważniejsze ich propozycja repertuarowa i wykonawcza, do muzycznego idiomu wnosi nową treść, wykraczającą poza ramami wszelkich gatunków. Zarówno publiczność filharmoniczna, rockowa czy jazzowa koncertem Bang on a Can All Stars była, zapewne, zauroczona. 

Muzykom najserdeczniej dziękujemy za prezent i życzymy (im i sobie) kolejnych koncertów takich jak krakowskie i płyt takich jak "Big Beautiful Dark and Scary"

Tagi: