Balister - Slag - fani tria Balister cieszcie się, nowa płyta tuż tuż.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

7 lutego 2017 ukaże się limitowane wydawnictwo tria Ballister, w składzie Dave Rempis – saksofony, Fred Lonberg-Holm – wiolonczela, elektronika oraz Paal Nilssen-Love – perkusja. Płyta zarejestrowana live w marcu 2015 w londyńskiej Café Oto prezentuje grupę uchwyconą dokładnie w połowie długiej Europejskiej trasy.

W dzień 40-tych urodzin Dave’a Rempisa trio ruszyło z kopyta, i zionąc kaskadami ognia zmieniło spokojny londyński wieczór nie do poznania. Choć w kontekście muzyki grupy najczęściej używa się określeń takich jak „jazz” „muzyka improwizowana”, muzyka uderza rockową surowością i brzmi, jak rock nie brzmiał od lat. Ballister swoim zwyczajem pędzi naprzód i ani na chwilę nie ogląda się za siebie.

Dodatkowo, nakładem belgijskiego labelu Dropa Disc ukaże się zapis o dzień wcześniejszego koncertu tria z Antwerpii – tym razem na winylowym LP zatytułowanym Low Level Stink (dostępny od kwietnia 2017). W 2017 Ballister rusza też w dwie trasy koncertowe. W marcu zespół grał będzie w Europie, w październiku zaś – w Ameryce Północnej.  

Tagi: