BADBADNOTGOOD na Tauron Nowej Muzyce

Autor: 
Redakcja

Niedawno pisaliśmy o jazzowych czy improwizowanych akcentach na katowickim Off Festiwalu. Tymczasem warto na Śląsku zaokrętować się na dłużej, bo w tym samym mieście w dniach 22-25 sierpnia na odbywać się będzie ósma już edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Na otwarcie festiwalu wystąpi zespół BadBadNotGood - powszechnie dyskredytowane a przy tym tym bardziej intrygujące i jak najbardziej jazzowe trio z Kanady.

Słynny dj z radia BBC Gilles Peterson powiedział o nich: Żadko się zdarza by muzycy jazzowi naprawdę zrozumieli o co chodzi w hiphopie. Udało się to Steve'owi Colemanowi, Robertowi Glasperowi i BBNG. Ci goście to najwyższa liga.

Jak w recenzji ich ostatniej płyty - a w rzeczywistości muzyki wrzuconej do sieci i udostępnionej bezpłatnie za pośrednictwem profilu na badcampie - pisze jeden z naszych autorów: To oni i ludzie im podobni: wyrosli w rzeczywistości, w której podstawowym obiegiem informacji, komunikacji i kultury jest internet, w której słucha się Muzyki a nie jazzu, rocka czy hiphopu, w której nagrania płyną w sieci darmowym strumieniem dużo żwawiej niż z radia czy płyt, w której recenzje publikuje się w 140 znakach postu na twitterze. To oni budować będą globalną scenę muzyczną, polityczną i społeczną. Można dyskutować czy to dobrze czy źle. Można z tym, niekiedy skutecznie walczyć. Warto jednak poznać język i reguły tej gry.

Świetnie, że BBNG będziemy mogli wreszcie zobaczyć na żywo. A w swym naturalnym, youtubowym środowisku prezentują się tak:

BBNG wystąpi w czwartek 22 sierpnia 2013 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Bilety:  50 PLN.
Poza BBNG wśród artystów zaproszonych w tym roku na Tauron Nową Muzykę znaleźli się: Squarepusher, Jamie Liddel, Amon Tobin Presents Two Fingers, Adrian Sherwood, London Grammar i Darkstar. 

A tak było na festiwalu w zeszłym roku:

 

Tagi: