Baaba ze studia, fanom lżej!

Autor: 
Redakcja

Baaba właśnie wyszła ze studia, gdzie nagrała swoje wersje zapomnianych przebojów z lat 60. i 70. Towarzyszą jej starzy znajomi - Gaba Kulka i Michał Skrok (czyli bunio z Dick4Dick). Materiał nagrano pod okiem Maćka Cieślaka w jego analogowym Studio im. Adama Mickiewicza. EPka ukaże się nakładem Lado ABC, najpierw w formie mp3, a następnie jako winyl już w styczniu 2013.

W roku 2012 Baaba wydała album z muzyką Krzysztofa Komedy („The Wrong Vampire”), zagrała trasę po Polsce, odwiedziła USA, Niemcy i Ukrainę. Ostatnio powstał też wideoklip do jednego z utworów z płyty - „Sarah's Song” - w reżyserii Kasi Nalewajki. Oto i to:


Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz panem Buniem (Dick 4 Dick) przygotował specjalny program, na który składają się nieco zapomniane piosenki polskie z lat 60. i 70., trochę znakomitej polskiej muzyki filmowej oraz nieśmiertelne przeboje Baaby i Iron Maiden. Skład ten zaprezentował się już publiczności warszawskiej podczas festiwalu „Niewinni Czarodzieje”. Wykonanie takich utworów, jak „Metalowcy” grupy Porum, czy „Piastelsi” zepołu Dzikusy przysporzyło zespołowi chwały, a publiczności nieudawanej przyjemności. Gabriela i m.bunio.s czarują głosami i sceniczną charyzmą, Baaba popisuje się swoim muzycznym kunsztem. Czego chcieć więcej.

Zapraszamy na styczniowe koncerty grupy.

Występują:
Gaba Kulka - śpiew, organy
m.bunio.s - śpiew
Piotr Zabrodzki - gitara basowa, śpiew, organy
Bartosz Weber - gitara
Macio Moretti - perkusja
Tomasz Duda - saksofon tenorowy, flet poprzeczny, organy, tamburyno, śpiew

zapraszamy
www.baaba.org
www.ladoabc.com

Tagi: