Baaba w Pardon, To Tu

Autor: 
redakcja, mat. pras.

Baaba to już instytucja na polskiej scenie niezależnej. Przed ponad 10 lat swojej działalności zespół zwiedził prawie całą Europę, zagrał na najważniejszych festiwalach w Polsce, Europie i Ameryce. 27-go stycznie zawita na scenie Pardon, To Tu.

Grupa powstała w roku 2000 szybko zbierając świetne recenzje. Obecnie Baaba to Tomasz Duda (saksofony, flet, sampler), Bartosz Weber (gitara, sampler), Piotr Zabrodzki (bas) i Jan Młynarski (perkusja). Już od pierwszej swojej edycji (2002) Baaba koncertowała w Polsce i za granicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja, USA), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Incubate, Unsound New York, Warsaw Summer Jazz Days, Les Nuits Europeenes, Opener, Off Festival SKIF Festival,). W 2010 roku ukazała się płyta pod tytułem “Disco Externo”, a sam zespół był nominowan do nagrody „Mateusze” Programu III Polskiego Radia.

2011 to płyta „Baaba Kulka” z niestandardowo potraktowanymi utworami grupy Iron Maiden, koncerty, nominacja do Fryderyka. W roku 2012 Baaba wydała album z muzyką Krzysztofa Komedy („The Wrong Vampire”z gościnnym udziałem Natalii Przybysz i Małgorzaty Sarbak), zagrała trasę po Polsce, odwiedziła USA, Niemcy i Ukrainę. W 2013 Zespół Baaba nagrał winylową EP-kę z muzyką zapomnianych polskich zespołów bigbitowych i po raz pierwszy w swojej karierze trafił na listę przebojów PR III. Rok 2014 to album Easter Christmas, koncerty i pozytywne recenzje

Niedawne zestawienie niemieckiej edycji The Rolling Stone umieściło Baabę na liście najbardziej poszukiwanych pozycji wśród szperaczy płyt (Die 100 Besten Geheimtipps http://www.rollingstone.de/news/article703644/die-100-besten-geheimtipps...)

CO? – Baaba
KTO? – Tomasz Duda, Bartosz Weber, Piotr Zabrodzki, Jan Młynarski
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 27/01/2016, 20:30
BILETY? – 25 zł