Będzie film o Milesie Davisie!!

Autor: 
Redakcja

George Tillman Jr. wyreżyseruje film o Milesie Davisie. Producentami filmu będą Nick Davis Raynes i Ged Dickinson, a scenariusz do filmu powstanie na podstawie książki autorstwa starszego syna trębacza Gregory Davisa „Dark Magus: The Jekyll and Hyde Life of Miles Davis”. W filmie zostaną wykorzystane utwory Milesa, głównie z lat 1963-1977.

Postaciami, które zostaną ukazane w filmie będą m.in.: Jimi Hendrix, Billie Holiday, Charlie Parker, Thelonious Monk, Cicely Tyson, Gil Evans, Michael Jackson, Dizzy Gillespie, John Coltrane, Sugar Ray Robinson, Betty Mabry, Francis Taylor. Nazwisko odtwórcy postaci Milesa nie zostało jeszcze ujawnione.

„Naszą intencją jest stworzenie filmu, który przemówi do szerszej publiczności, nie tylko fanów twórczości Milesa Davisa, ale także do osób, które nie mają podstawowej wiedzy na jego temat i tym samym przedstawić jego muzykę nowym słuchaczom.” – powiedział Nick Davis Raynes.

Od 2007 roku z planem nakręcenia filmu o Milesie nosi się również amerykański aktor Don Cheadle, w którym pragnie stanąć po obu stronach kamery – jako reżyser oraz jako odtwórca głównej roli.

Oba projekty rysują się o tyle ciekawie, iż przyświecają im odmienne zamysły.

Zamiarem George Tillmana Jr. i Nicka Davisa Raynesa, który napisze do filmu scenariusz, jest stworzenie obrazu Davisa na podobieństwo biografii Raya Charlesa w filmie „Ray”. Natomiast ideą Cheadlera jest ukazanie 36 godzin z życia trębacza.

O odtwórcy głównej roli w filmie Tillmana oraz terminie zakończenia prac nad biografią niestety jeszcze się nie mówi.

Jedno jest pewne – zagranie postaci Milesa Davisa nie będzie należało do najłatwiejszych, w obliczu oczekiwań jego zagorzałych fanów.