"Będzie dobrze" - Eskaubei & Tomek Nowak Quartet wydają płytę

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Jazzowo rapowy zespół Eskaubei & Tomek Nowak Quartet wraz z premierą płyty „Będzie Dobrze”, która ukazała się dziś, 10-go kwietnia nakładem wydawnictwa For Tune, rusza w trasę koncertową promującą płytę.

Premierowy koncert w dniu premiery odbędzie się w warszawskiej Harendzie. Dzień później muzycy zagrają w towarzystwie Mr Krime-a koncert w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy Polskiego Radia Rzeszów (wstęp na zaproszenia do zdobycia na antenie oraz profilu fb zespołu). Koncert będzie w całości transmitowany na antenie i będzie można go posłuchać m.in. na stronie www.radio.rzeszow.pl 

Płyta „Będzie Dobrze”, to realizacja autorskiej koncepcji trębacza Tomka Nowaka, który zaprosił do współpracy topowych krakowskich muzyków, oraz rzeszowskiego rapera znanego z łączenia rapu z graniem na żywo. Zespół tworzy pięć odmiennych osobowości: dwie wielkie nadzieje polskiego jazzu – Kuba Płużek i Alan Wykpisz, charyzmatyczny i doświadczony Filip Mozul, zasłużony undergroundowy raper Eskaubei i czuwający nad wszystkim, ceniony sideman Tomek Nowak. Doświadczenie wyniesione z wieloletniej współpracy z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną czy z muzykami zespołu Amy Winehouse pozwoliło Nowakowi na połączenie świata jazzu, hip hopu oraz czarnej groove-owej muzyki. Gatunki, które mają przecież ze sobą wiele wspólnego spotkały się na jednym albumie, na którym nie brakuje ani dojrzałego i przemyślanego rapu ani ciekawych wątków aranżacyjnych czy swobodnych improwizacji. Istotnym wsparciem okazał się Mr Krime – pionier polskiego dj-ingu, który okrasił scratchami i cutami 7 z 11 utworów na płycie. Gościnnie pojawiła się również znana łódzka raperka i wokalistka Lilu, a także jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej – Ten Typ Mes. Na płycie można usłyszeć również gitarowe solo Roberta Cichego.

Trasa promujące płytę "Będzie Dobrze":

10 kwietnia - Warszawa – Harenda – 21:00

11 kwietnia - Rzeszów – Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy Polskiego Radia Rzeszów - koncert premierowy transmitowany przez Polskie Radio Rzeszów + Mr Krime – 20:00 (transmisja: www.radio.rzeszow.pl)

12 kwietnia – Strzyżów – Jazz Club – 19:00

24 kwietnia - Dąbrowa Górnicza - Villa Moda – 20:00

26 kwietnia - Wrocław - Vertigo Jazz Club – 18:00

1 maja - Tarnów – Lychee Drink & Music Gallery – 21:00

8 maja - Kraków - Harris Piano Jazz Bar – 21:30

13 maja - Krosno - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza - koncert w ramach serii "Za Kurtyną" + Mr Krime

20 czerwca - Dębica

10 lipca – Lidzbark Warmiński

Tagi: