AUM Fidelity zapowiada kolejne jubileuszowe premiery

Autor: 
Redakcja

15-lecie AUM Fidelity świętuje wydając kolejne płyty. 10 czerwca ukażą się dwa koncertowe albumy „Altitude” tria Joe Morris, William Parker i Gerald Cleaver oraz “Live at Jazzfestival Saalfelden 2011” formacji Planetary Unknown.

Altitude”  to pierwszy album tria gitarzysty Joe Morrisa, basisty Williama Parkera i perkusisty Geralda Cleavera. Nagrania koncertu, który odbył się 17 czerwca 2011 roku w The Stone w Nowym Jorku, dokonał Jimmy Katz i był to pierwszy koncert w tym składzie. Jak mówi Joe Morris, właściciel AUM Fidelity Steven Joerg już czternaście lat wcześniej sugerował muzykom, aby stworzyli trio i tak się w końcu stało.

Live at Jazzfestival Saalfelden 2011” to drugi album grupy Planetary Unknown, skład której tworzą: David S. Ware, Cooper-Moore, William Parker i Muhammad Ali. Rok wcześniej ten gwiazdorski skład debiutował w wydawnictwie AUM płytą “Planetary Unknown”, który zebrał najwyższe noty recenzenckie.  Jak wskazuje tytuł, łyta jest zapisem koncertu z austriackiego festiwalu jazzowego Saalfelden.