Arek Skolik Trio w Klubie 12/14

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

27-go sierpnia w warszawskim Klubie 12/14 wystąpi Arek Skolik Trio. Repertuar koncertu oparty będzie przede wszystkim na kompozycjach Charlesa Mingusa, legendarnego amerykańskiego kontrabasisty i kompozytora. Na scenie wystąpią Arek Skolik na perkusji oraz Jarek Bothur na saksofonach i Michał Jaros na kontrabasie.

Arek Skolik – perkusista i kompozytor. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in tytułu „najlepszego perkusisty roku'” oraz II miejsca w kategorii „perkusista roku” miesięcznika „Gitara, Bas i Bębny”. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma JAZZ FORUM jako perkusista jazzowy. Arek Skolik należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią ze swoim muzycznym temperamentem. Jest doskonałym perkusistą o świetnym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najzdolniejszych perkusistów w kraju. Na stałe współpracuje z zespołem Graal trębacza Ziuta Gralaka.

Oprócz tria, prowadzi także swój własny zespół Checkmate. Jego autorskim projektem jest także płyta „Detour Ahead”. Przez kilka lat był perkusistą Stanisława Soyki, z którym nagrał 2 płyty. Koncertuje z Joachimem Menclem w zespołach: JMTrio i Mencel, Logan, Skolik, a także z Jerzym Milianem w zespole Sticks Quintet.

CO? – Arek Skolik Trio
KTO? – Arek Skolik, Michał Jaros, Jarek Bothur
GDZIE? - Klub 12/14, Warszawa
KIEDY? – 27/08/2015, 21:00
BILETY? – 40 zł

Tagi: