Anthony Braxton New Heaven Quartet 2014 – nowa płyta jeszcze w czerwcu.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Na płyty Anthony’ego Braxtona czekamy w wypiekami na twarzy. Tym razem płyta szczególna bo nagrana w składzie kwartetowym gdzie z legendarnym konceptualistą i kompozytorem występują: Nels Cline – gitary, Greg Suanier – perkusja i stały towarzysz braxtonowskich muzycznych poszukiwać trębacz Taylor Ho Bynun.

Album zatytułowany jest Quartet (New Heaven) 2014 i jest efektem jednorazowego spotkania muzyków w studiu Firehouse 12 . Całość mieści się na czterech płytach kompaktowych ujętych w tzw. deluxe boxset. Wydawnictwo ukaże się 21 czerwca tego roku nakładem nie inaczej jak właśnie FIrehouse 12 i jest tym bardziej intrygującym przedsięwzięciem, że zrealizowanym w towarzystwie muzyków funkcjonujących w świadomości muzycznego świata w sporej części jako reprezentanci nurtów rockowych. Cline jak na pewno słuchacze pamiętają z jego udziału w szalenie popularnej w USA formacji Wilco, Saunier z kolei z uwagi na jego działania w takich bandach jak choćby jeden z najciekawszych na rockowej scenie USA, Deerhoof.

Jak pisze w liner note Taylor Ho Bynum: ten album to piękny przykład zarówno idiomatycznej syntezy jak i doskonałej współpracy. Ta sesja ma w sobie coś bardzo świeżego, innego i ekscytującego nie tylko dla Anthony’ego, ale i dla reszty z nas. Nie brzmi to jak Jimi Hendrix albo James Brown, Janis Joplin czy Merle Haggard – ale podejrzewam, że każda z tych amerykańskich ikon uśmiechnęła by się przychylnie widząc dedykacje dla nich i znalazłaby w tej muzyce brzmienia rezonujące ponad idiomami, gatunkami i generacjami.”.

Anthony Braxton: sopranino, soprano, alto, bariton, bass, and contrabass saxophones 
Taylor Ho Bynum: cornet, flugelhorn, piccolo and bass trumpets, trumpbone 
Nels Cline: electric guitar 
Greg Saunier: drums 

 

Tagi: