Andrzej Jagodziński jubileuszowo w Filharmonii Narodowej

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Wojciech Kornet

Koncert fortepianowy g-moll Andrzeja Jagodzińskiego zabrzmi 28 listopada w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W drugiej części koncertu pojawią się goście, muzycy, którzy współpracowali z pianistą przez wiele lat, m.in. Ewa Bem, Grażyna Auguścik, Janusz Strobel, Henryk Miśkiewicz.

Koncert fortepianowy g-moll jest zwieńczeniem dotychczasowej pracy artystycznej pianisty. Powstał w 30-tą rocznicę istnienia zespołu Andrzej Jagodziński Trio. Doświadczenie zdobyte we współpracy z orkiestrami i w pracy z własnym zespołem artysta wykorzystał do stworzenia koncertu, w którym wykonuje partię fortepianu. Kompozycja jest wypadkową wieloletnich artystycznych działań związanych z twórczością Fryderyka Chopina. Andrzej Jagodziński opracował dziesiątki utworów tego wybitnego kompozytora, które wraz ze swoim Trio nagrał na kilku płytach. Koncert fortepianowy g-moll ma budowę trzyczęściowego koncertu klasycznego z tradycyjną obsadą orkiestry symfonicznej i udziałem trio jazzowego w składzie: fortepian, kontrabas i perkusja.


W drugiej części koncertu na scenie Filharmonii Narodowej pojawią się wykonawcy, którzy przez wszystkie te lata współpracowali i przyjaźnili się z Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili wybitni artyści polskiej sceny muzycznej m.in.: Ewa Bem, Aneta Łastik, Henryk Miśkiewicz, Grażyna Auguścik, Agnieszka Wilczyńska, Jadwiga Kotnowska i Janusz Strobel. Wokaliści i muzycy zaprezentują jazzowe kompozycje Andrzeja Jagodzińskiego nawiązujące do klasyki i polskich pieśni ludowych. Muzyczny jubileusz zbiega się w czasie z 60-tymi urodzinami Andrzeja Jagodzińskiego oraz 70-tymi urodzinami perkusisty - Czesława „Małego” Bartkowskiego.


Wykonawcy:

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII NARODOWEJ
Wojciech ZIELIŃSKI
- dyrygent

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO
Andrzej JAGODZIŃSKI
- fortepian
Adam CEGIELSKI - kontrabas
Czesław „Mały" BARTKOWSKI - perkusja
oraz
Grażyna AUGUŚCIK, Ewa BEM, Izabela KŁOSIŃSKA, Jadwiga KOTNOWSKA, Aneta ŁASTIK, Agnieszka WILCZYŃSKA, Robert MAJEWSKI, Henryk MIŚKIEWICZ, Janusz STROBEL

Filharmonia Narodowa
28 listopada, godz. 18.00
Ceny biletów: 25 / 20 zł