Anders Jormin w Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Kim jest Anders Jormin zapewne wszyscy czytelnicy Jazzrium wiedza doskonale. Tak wiec tylko tytułem przypomnienia poweimy, że lata spdzone w wielkim kwartecie Tomasza Stańko z Bobo Stensonem i Tonym Oxleyeme płyty i koncerty z Marilyn Crispell, Charlesem Lloydem i całą plejada innych gwiazd europejskiej i światowej sceny uczyniły go wielkim mistrzem i jednym z najwspanialszych kontrabasistów i improwizatorów na scenie.

Nie raz mieliśmy okazję słuchać i oglądać go na żywo, ale już wcale nie tak często przytrafiało się od mistrza uczyć. Teraz taka okoliczność nam sie przytrafi dzięki Institute of Music Performance, który zaprasza na spotkanie z profesorem Andersem Jorminem już za kilka dni. Spotkanie, zatytułowane jest "Ekspresja w improwizacji" i oprócz kluczowych zagadnień, związanych ze sztuką improwizowaną, czy formami ekspresji poruszy równiez m.in. tematykę poszukiwania inspiracji w muzyce źródeł.

Zatem czas spakować instrumenty, otworzyc głowy  udać sie do siedziby IMP w katowicach lub do Akademii Muzycznej w Łodzi i dowiedzieć się z pierwszej ręki czym moze byc improwizacja. A gdyby chciał posłucać konceru Andersa Jormina, to wystąpi on, również w Łodzkiej Akademi Muycznej, w towarzystwie Maćka Kądzieli, Marka Kądzieli, Pawła Puszczały, Radosława Bolewskiego.

CO? – Anders Jormin
KTO? – Anders Jormin / Anders Jormin, Maciek Kądziela, Marek Kądziela, Paweł Puszczało, Radosław Bolewski
GDZIE? – IMP, Katowice
KIEDY? – 27/03/2018 - IMP, Katowice / 28/03/2018 - Akademia Muzyczna, Łódź

Tagi: