Amina Figarova Sextet w Klubie 12/14

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W najbliższą niedzielę, 20-go września, w Klubie 12/14 wystąpi Amina Figarova Sextet.

Amina Figarova, Azerka z urodzenia, mieszkająca w Nowym Jorku pianistka i kompozytorka. W 2014 roku, w ankiecie krytyków magazynu „DownBeat”, uznana za najlepszą młodą kompozytorkę jazzową na świecie. Podczas swojej trasy koncertowej będzie promowała swój najnowszy album „Blue Whisper”. Oficjalna premiera płyty zapowiedziana jest na 6-7 listopada.

Urodzona w Baku (stolicy Azerbejdżanu) za namową rodziców zaczęła uczyć się gry na fortepianie w wieku dwóch lat. Początkowo kształciła się klasycznie, czerpiąc inspirację z takich mistrzów jak: Jan Sebastian Bach, Sergiej Rachmaninow czy Claude Debussy. Jednak jej rodzice byli miłośnikami jazzu, co dało jej możliwość osłuchania się z wielkimi nazwiskami tego gatunku, m.in. Louis Armstrong, Duke Ellington, Oscar Peterson czy Ella Fitzgerald. Po przeprowadzce na studia do Rotterdamu, oddała się w całości swojej pasji do jazzu. Pięć lat temu na stałe zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie wydała swoją ostatnia płytę „Twelve”, świetnie przyjętą przez publiczność i krytyków - od tego momentu jej kariera nabrała rozpędu!
Ze swoim sekstetem triumfowała na głównej scenie Newport Jazz Festival, jest systematycznie zapraszana na festiwal w Nowym Orleanie, zdobyła uznanie  krytyków i publiczności w Chicago, Detroit, Paryżu, Amsterdamie i oczywiście Nowym Jorku.

CO? – Amina Figarova Sextet
KTO? – Amina Figarova, Bart Platteau, Ernie Hammes, Wayne Escoffery, Jeroen Vierdag, Jason Brown
GDZIE? - Klub 12/14, Warszawa
KIEDY? – 20/09/2015, 19:30
BILETY? – 150 zł

Tagi: