ALICE COLTRANE THE CARNEGIE HALL CONCERT Niepublikowane nagranie występu w Carnegie Hall z 1971 roku

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

W 1971 r. Alice Coltrane wystąpiła w Carnegie Hall na specjalnej gali na rzecz Integral Yoga Institute. Wspierana przez gwiazdorską grupę muzyków, artystka nagrała porywający materiał, który będzie dostępny w sprzedaży już 22 marca. Alice Coltrane - The Carnegie Hall Concert (Impulse!), zaprezentuje fanom na całym świecie pełne nagranie występu Alice Coltrane w Carnegie Hall.

Urzekający występ, który odbył się cztery lata po przedwczesnej śmierci Johna Coltrane'a, został nagrany przez Impulse! w celu jego wydania, co oznacza, że to  pierwszy występ Alice jako liderki w Carnegie Hall.  Koncert odbył się w kluczowym momencie zarówno dla kariery jak i duchowej podróży Alice Coltrane . W tamtym czasie artystka wydała swój czwarty solowy album, Journey in Satchidananda i pogłębiła swoje duchowe poszukiwania podczas pięciotygodniowej podróży do Indii. Do jej zespołu jazzowego składającego się z dwóch saksofonistów (Pharoah Sanders i Archie Shepp), dwóch basistów (Jimmy Garrison i Cecil McBee) i dwóch perkusistów (Ed Blackwell i Clifford Jarvis), dołączyło dwóch muzyków z kręgu Satchidanandy - Kumar Kramer i Tulsi Reynolds, grających odpowiednio na fisharmonii I tamburze.

Program koncertu zawierał dwa utwory z Journey in Satchidananda, oraz dwie kompozycje Johna Coltrane'a.

W 2024 roku Impulse! i Verve Label Group nawiązały współpracę z The John & Alice Coltrane Home, aby rozpocząć "Year of Alice", całoroczną celebrację twórczości Alice Coltrane.

W centrum obchodów znajdują się przełomowe nagrania Coltrane dla Impulse!, a wytwórnia będzie współpracować z The John & Alice Coltrane Home przy różnych wydarzeniach przez cały rok. Z tej okazji 22 lutego w legendarnym klubie Birdland odbędzie się specjalna noc wykonawców i prelegentów, podczas której wystąpią min. Ravi Coltrane, Michelle Coltrane czy Brandee Younger.