Alexander von Schlippenbach i Tomasz Stańko w duecie w Pardon, To Tu!!!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
zdjęcie Tomasza Stańko: K. Machowina

Tomasz Stańko w Pardon, To Tu - znakomicie! Alexander von Schlippenbach w Pardon, To Tu - wspaniale! Schlippenbach i Stańko na jednej scenie, w duecie, przez dwie noce w Pardon, To Tu – to może być jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych tego roku! Ostatni raz tych dwóch jazzowych mistrzów spotkało się na początku lat 70tych w ramach współpracy z założonej przez pianistę Glob Unity. Co przyniesie to spotkanie po latach? Przekonamy się 4 i 5 marca w Pardon, To Tu.

Trudno wyrazić w słowach jak ważne dla nas będzie to spotkanie tych dwojga muzyków – zapowiadają koncert organizatorzy -  Po miesiącach przemyśleń, rozmowach i przygotowaniach jesteśmy szczęśliwi naszych gości zaprosić na to niezwykle spotkanie dwóch muzyków, który każdy z nich miał znaczący wpływ w historii improwizowanej, jazzowej muzyki.

Minęło prawie 45 lat kiedy po raz pierwszy się spotkali na jednej scenie. W 1970 r. na zaproszenie jednego, ten drugi jako jedyny muzyk z wschodniej Europy dołączył do legendarnej free-jazzowej "Globe Unity Orchestra" (Peter Brötzmann, Jaki Liebezeit, Peter. Kowald, Gerd. Dudek, Anthony Braxton, Evan Parker. Każdy poszedł własnymi ścieżkami, nigdy nie zapominając o swoich free-jazzowych korzeniach.

Bilety na koncert w cenie 80 PLN dostępne będą wkrótce w klubie Pardon, To Tu.

Warto dodać, że 1 marca na scenie klubu przy Placu Grzybowskim pojawi się grupa Snakeoil pod wodzą Tima Berne’a – a 10 dni później: 11 marca Nels Cline’s Singers (Nels Cline – gitara, Trevor Dunn – bas, Scott Amendola i Cyro Baptista (perkusje)!

Tagi: