Album "Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra" Pawła Kaczmarczyka już w sklepach

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Do sprzedaży i na platformy streamingowe trafił własnie szósty album pianisty i kompozytora, Pawła Kaczmarczyka.  „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” inspirowana jest pieśniami góralskimi oraz „Albumem tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego z 1884 roku. To płyta wielobarwna i nagrana z dużym rozmachem. Oprócz trio jazzowego słyszymy na niej także 15-osobową sekcję dętą, syntezatory oraz egzotyczne instrumenty perkusyjne, za których nagranie odpowiedzialny jest Francuz Mino Cinelu – współpracownik takich gwiazd, jak Miles Davis, Stevie Wonder, Sting, Elton John czy Patti Smith.

Występ premierowy 11 listopada w ICE Kraków Congress Centre został wyprzedany na kilka dni przed wydarzeniem. Kolejnego dnia koncert w Radomsku także odbył się przy pełnej sali. Najbliższa szansa, by zobaczyć „Tatrę” na żywo już 25 listopada w Kaliszu na 45. Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych.

Producentem albumu jest Fundacja Idea Sztuki, koproducentem Krakowskie Biuro Festiwalowe, a Partnerem PKN Orlen. Płyta została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków, zaś koncert w Radomsku ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Tagi: