Album Barry Guy@70 – Blue Horizon - Live At Ad Libitum Festival – świętując jubileusz Barry’ego Guya

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Ubiegłoroczna edycja festiwalu Ad Libitum w znacznej części poświęcona była 70 urodzinowm jednego z najważniejszych improwizatorów dzisiejszej muzyki Barry’ego Guya. Guy przez ostatnie lata bywał częstym gościem warszawskiego festiwalu, nie powinno więc nikogo dziwić, że 70 urodziny będą świętowane z rozmachem.

Tym razem jednak nie odbywało się to z pomocą wielkich ansambli, które Guy od lat z powodzeniem prowadzi, ale w składach kameralnych, których sztuki w wydaniu koncertowym, polscy słuchacze nie mieli okazji wcześniej doświadczać. I tak wszystko zaczęło się od duetowego koncertu Barry Guy – Agusti Fernandez, kolejnego dnia na scenie festiwalowej wystąpiło trio z legendarną pianistką Marilyn Crispell i perkusistą Paulem Lyttonem, a dnia ostatniego, po raz pierwszy w historii muzyki improwizowanej , w kontrabasowym pojedynku Barry Guy wystąpił z Joelle Leandre.

Szczęśliwie całość zagranej muzyki została zarejestrowana i dzięki temu dziś możemy cieszyć się trzypłytowym boxem dokumentującym w całości urodzinowe koncerty Barry’ego Guya na festiwalu Ad Libitum. Album okazał się nakładem oficyny wydawniczej Fundacji Słuchaj, zmiksowany i zremasterowany został przez jednego z najwybitniejszych inżynierów dźwięku Ferrana Conanglię i opatrzony liner note pióra samego Kena Waxmana.

Od dziś płyta jest dostępna i a oto próbka tego co na niej się znalazło

Tagi: