Akwarium znowu wraca na scenę

Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Reaktywacja legendarnego Jazz Klubu Akwarium będzie miała miejsce 6 czerwca przy Skwerze Hoovera na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uroczystego otwarcia dokona Prezydent Rafał Trzaskowski, syn jednego z najwybitniejszych twórców polskiego jazzu Andrzeja Trzaskowskiego.

Wydarzenie uświetni trio Andrzeja Jagodzińskiego z Czesławem ‘Małym’ Bartkowskim i Adamem Cegielskim. Po części oficjalnej odbędzie się Koncert Inauguracyjny w wykonaniu specjalnie powołanego do życia Akwarium Band, zespołu młodych muzyków jazzowych.

  • Od godziny 17.00 na scenie zewnętrznej swój występ rozpocznie Jam Session Band pod wodzą gitarzysty Michała Sołtana złożony z młodych jazzmanów,

  • O godzinie 18.00 w dolnej sali koncertowej nastąpi oficjalne otwarcie, które rozpocznie legendarne Trio Andrzeja Jagodzińskiego z Czesławem ‘Małym’ Bartkowskim i Adamem Cegielskim. Głos zabierze z pewnością nowy Prezez PSJ, kontrabasista Mariusz Bogdanowicz.

Historia Akwarium sięga roku 1977 kiedy to w siermiężnych czasach PRL Polskiemu Stowarzyszeniu Jazzowemu udało się zrealizować marzenie całego środowiska i otworzyć pierwszy jazz klub w Polsce (dotąd jazz grało się głównie w klubach studenckich). Jego pierwsza siedziba mieściła się przy ul. Emilii Plater niemal naprzeciwko Sali Kongresowej.

Akwarium - Skwer Hoovera to próba reaktywacji kultowej marki #Akwarium, czyli jednego z najstarszych i cieszącego się największą estymą jazzowych klubów w Europie. Podczas trzydniowych obchodów otwarcia #Akwarium będziecie mogli zobaczyć odświeżoną przestrzeń w historycznym centrum Warszawy - na Skwerze Hoovera, a także spotkać się z muzyką najwyższej próby - od jazzu po szeroko pojętą muzyke elektroniczną. Takie też będzie 'nowe Akwarium", czyli miejsce o pełnym przekroju gatunkowym, stylistycznym i społecznym, którego wspólnym mianownikiem jest komfortowa i nieskrępowana zabawa z kulturą na pierwszym planie.

Czwartek 06.06 Inauguracja klubu Akwarium/ I dzień / jazz: Andrzej Jagodzinski Trio + Akwarium Band + Jam Session + gość specjalny!
Piątek 07.06 Inauguracja klubu Akwarium / II dzień / elektronika: PIUR, Mabu, Adam Obrębski & 'ades' 
Sobota 08.06 Inauguracja klubu Akwarium / III dzień / disco: Schmoltz (The Very Polish Cut Outs / Belarus) & Marcin Krupa

 

 

Tagi: