AKTUALIZACJA: Medeski's Mad Skillet oraz Dave Holland Trio feat. Kevin Eubanks & Obed Calvaire na Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

16 listopada w Bielskim Centrum Kultury, w ramach 15. Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej, na solowym koncercie, mieliśmy usłyszeć Tigrana Hamasyana. Niestety, jak podali oranizatorzy, koncert nie odbędzie się. W zastępostwie, na scenie pojaw się Medeski's Mad Skillet. Koncart Dave'a Hollanda, z udziałem Kevina Eubanksa i Obeda Calvaire'a pozostaje bez zmian.

Początkiem zespołu był koncert podczas nowoorleańskiego festiwalu w 2015 roku. Wtedy narodził się Mad Skillet, kopiąc i krzycząc, śmiejąc się i płacząc, przedstawiając przekrój jazzu, bluesa, psychodelic rock i R&B przesiąkniętych groovem Nowego Orleanu.

Zespół  tworzą klawiszowiec John Medeski ( Medeski, Martin & Wood), nowoorleański  mistrz Kirk Joseph (Dirty Dozen Band, Backyard Groove), gitarzysta Will Bernard i perkusista Terence Higgins (Dirty Dozen Band, Ani DiFranco).

John Medeski: „Terence i Kirk to doskonała sekcja rytmiczna. Są przepełnieni muzyczną tradycją Nowego Orleanu, ale zawsze gotowi do tworzenia w dowolnym kierunku, w którym muzyka.  Niezmiernie rzadko zdarza się znaleźć muzyków o tak głębokich muzycznych korzeniach, którzy są również otwarci na eksperymenty. `Zawsze bardzo chciałem z nimi zagrać, aby poczuć się jak Superman wychodzący z budki telefonicznej! „.
John Medeski znany jest ze swego energetycznego podejścia do jazzu, głównie w  ramach pionierskiego trio Medeski, Martin & Wood.  Współpracuje często z Johnem Zornem, Johnem Scofieldem, jak również  gra w super-grupie chwalony super-grupy The Word, Spectrum Road and Phil &b Friends.

Dave Holland to niezaprzeczalna legenda nowoczesnego jazzu. Ten urodzony w Wielkiej Brytanii basista i band-lider koncertuje i nagrywa od blisko pięciu dekad. Od 40 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, czyli od czasu, kiedy został odkryty przez Milesa Davisa podczas występu w londyńskim klubie Ronnie Scott's. Na jego dorobek składa się szeroki wachlarz projektów - od tych solowych po nagrania w big-bandach. Jego dwa autorskie albumy: "What Goes Around", oraz "Overtime", otrzymały nagrody #Grammy. Na festiwalu zagra ze swoim obecnym „working bandem”, gitarzystą Kevinem Eubanksem i perkusistą Obedem Calvaire’em.

CO? – 15. Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej:  Medeski's Mad Skillet / Dave Holland Trio feat. Kevin Eubanks & Obed Calvaire
KTO? – Medeski's Mad Skillet: John Medeski, Will Bernard, Kirk Joseph, Terence Higgins/ Dave Holland, Kevin Eubanks, Obed Calvaire
GDZIE? – Bielskie Centrum Kultury, Bielsko-Biała
KIEDY? – 16/11/2017, 18:00
BILETY? – 100 pln
KARNET? – 400 pln  (nie obejmuje koncertu jazzu tradycyjnego)

 

Tagi: