Aga Zaryan w cyklu Białołęckie Wieczory Jazzowe.

Autor: 
Redakcja (materiały organizatora)

Jeśli ktoś nie pamięta o Białołęckich Wieczorach Jazzowych to nie dobrze. Ale z pewnością przypomni im o nich Aga Zaryan – wokalistka znana, znakomita doceniana (jest w tym roku nominowana do nagrody Koryfeusz 2019 w kategorii Osobowość Roku), i która wystąpi białołęckim cyklu 12 października o godzinie 19.00.

Organizator koncertu tak pisze o niej i o jej artystycznych dokonaniach - twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym, od lat uznawaną za najlepszą wokalistkę jazzową w Polsce (ankieta Jazz Top - magazynu Jazz Forum). Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija serca publiczności koncertując na całym świecie.

Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności 2017.

Patronem medialnym wydarzenia, jak i całego cyklu Białołęckie Wieczory Jazzowe, jest  JazzPress.

Białołęckie Wieczory Jazzowe

Sobota, 12.10.2019, godz. 19:00, van Gogha 1

Bilety: 80 zł/N, 60 zł/U

Tagi: