Aga Zaryan śpiewa największe przeboje Niny Simone i Abbey Lincoln

Autor: 
Redakcja

Aga Zaryan podjęła się interpretacji piosenek Niny Simone i Abbey Lincoln, o której pisano - ostatnia wielka diva złotej ery jazzu. Bohaterki albumu to dwie wyjątkowe kobiety, które łączy niezłomna postawa artystyczna. Trudno o lepszą chwilę na wydanie tej płyty - ukazuje się w dziesiątą rocznicę śmierci Niny Simone.

Do udziału w projekcie Aga zaprosiła światowej sławy muzyków, którzy z niezwykłą swobodą poruszają się w takich gatunkach jak jazz, blues czy folk. Można powiedzieć, że liderka zadbała o gwiazdorską obsadę. Brian Blade (perkusja) nagrywa, między innymi,  dla Joni Mitchell, Boba Dylana czy Wayne’a Shortera. Geri Allen to liderka jazzowej pianistyki, a Carol Robbins (harfa) nagrywała jeszcze z samą Niną Simone oraz z takimi gwiazdami jak Sinatra czy Manhattan Transfer. Zespół uzupełniają artyści znani z wcześniejszych projektów Agi Zaryan: kontrabasista Darek Oleszkiewicz i gitarzysta Larry Koonse.

Jesienią Aga Zaryan wraz z gośćmi z USA wyruszy w międzynarodową trasę koncertową, która będzie promować nowy album. W Polsce artystka odwiedzi między innymi Łódź, Kraków, Gdynię, Zakopane, Łomianki i Wrocław.

Efekty pracy usłyszymy już 12 listopada. Tymczasem zapraszamy do premierowego wysłuchania największego przeboju Niny Simone “My Baby Just Cares For Me” w nowej interpretacji.

Aga Zaryan "My Baby Just Cares For Me" from CentralA on Vimeo.

Tagi: